مقالات آینه و میز کنسول

چطور آینه کنسول جذاب و جدید را چیدمان کنیم؟

lazy چطور آینه کنسول جذاب و جدید را چیدمان کنیم؟

گاهی اوقات برای زیباتر شدن یک خانه، وسیله ای شیک و کاربردی مثل یک آینه کنسول، انتخابی عالی است. چیدمان آینه کنسول شیک و جدید اگر به درستی انجام شود، ظاهر خانه شما را جدیدتر و زیباتر می کند.

برای انتخاب درست آینه کنسولی که با دکوراسیون خانه شما هماهنگ باشد، باید نکات چیدمان، اصول انتخاب رنگ و مدل را بدانید.

فهرست مطالب

در این مطلب از آقای میز ما تمام این نکات و اصول مهمی که در یک انتخاب درست به شما کمک می کند را بیان می کنیم. شما محل قرارگیری درست آینه کنسول، انتخاب رنگ، مدل و نحوه چیدمان آن را یاد می گیرید و خرید آینه کنسول خوبی خواهید داشت.

چیدمان آینه کنسول جدید و زیبا را به چه صورت است؟

.

نکات مهم انتخاب یک آینه کنسول با چیدمان زیبا

 

1- انتخاب ابعاد آینه کنسول

برای انتخاب آینه کنسول جدید و مناسب خانه خود، باید اول ابعاد محل قرارگیری آن را اندازه بگیرید. بهتر است آینه کنسول از هر طرف، حداقل یک سوم طول خود، دیوار خالی داشته باشد.

یعنی نباید آینه کنسول را نزدیک لبه دیوار بگذارید و کمی فاصله از گوشه یا لبه دیوارها لازم است.

اگر خانه ای با ارتفاع کمتر از استاندارد 3 متر دارید باید مدل آینه کنسول با ارتفاعی کم و متوسط انتخاب کنید. علاوه بر این آینه کنسول کلاسیک و پر منبت در این خانه ها مناسب نیست و فضا را کوچک و دلگیر می کند.

ابعاد آینه کنسول در منزل

 

2- انتخاب مدل آینه کنسول با توجه به چیدمان دکوراسیون

 • مدل آینه کنسول کلاسیک و پرکار مانند مدل ایتالیایی، برای خانه های بزرگ و بالای 120 متر مناسب است. این آینه کنسول در خانه کوچک، باعث شلوغ شدن فضا می شود و اصلا جالب نیست.
 • مدل آینه کنسول باید با مدل و سبک مبلمان و دکوراسیون خانه، نزدیک و شبیه باشد. اگر دکوراسیونی با مبلمان راحتی و مدرن دارید باید مدل های مدرن را انتخاب کنید.
 • در صورتی که مبلمان کلاسیک یا تخت خواب و اتاقی کلاسیک دارید، آینه کنسول کلاسیک مناسب فضای شماست.
 • اگر خانه ای کوچک دارید، مدل آینه کنسول پایه دار و با فاصله بیشتری از زمین انتخاب کنید. این مدل ها، فضای خانه را بزرگتر و روشن تر نشان می دهند.
 • اگر دکوراسیون خانه شما نسبتاً شلوغ و طرح دار است بهتر است مدل آینه کنسول ساده و بدون تزیینات زیاد انتخاب کنید.

مثلاً اگر در خانه فرش ایرانی با رنگ های تیره یا پرده های نقش دار دارید انتخاب یک آینه کنسول ساده، ایده آل است. در صورتی که در این خانه، آینه کنسول با مدل خاص و تزیینات زیاد، خانه را نامرتب و شلوغ نشان می دهد.

3- انتخاب رنگ آینه کنسول جدید

یکی از مهمترین بخش های انتخاب آینه کنسول، انتخاب رنگ آن است. رنگ آینه کنسول باید با رنگ دکوراسیون شما هماهنگ باشد. باید قبل از خرید و بعد از اینکه برای آینه کنسول خود جای مناسب را تعیین کردید، رنگ مناسب آن را هم در نظر بگیرید.

انتخاب رنگ آینه کنسول جدید

 

 • انتخاب رنگ آینه کنسول کلاسیک

اگر قصد دارید یک آینه کنسول زیبا را به سالن پذیرایی اضافه کنید، به رنگ دکوراسیون و وسایل چوبی پذیرایی نگاه کنید. اگر مبلمانی با سبک کلاسیک و وسایل چوبی یا برنز دارید، باید آینه کنسول را از همان رنگ و جنس انتخاب کنید.

در صورتی که در پذیرایی دو فضای تفکیک شده و جدا دارید، آینه کنسول را در هر بخشی که می گذارید با مبلمان همان بخش هماهنگ باشد.

 • انتخاب رنگ آینه کنسول مدرن و مینیمال

ولی اگر خانه ای با سبک مدرن یا مینیمال ( مدرن و خیلی ساده تر) دارید، می توانید رنگ آینه کنسول را به غیر از رنگ وسایل چوبی خانه انتخاب کنید. مثلاً اگر مبلمان راحتی شما، پایه های چوبی روشن دارد می توانید یک آینه کنسول به رنگ چوبی روشن، سفید یا طوسی بخرید.

در خانه های مدرن و مینیمال، دست شما برای انتخاب رنگ آینه کنسول جدید، بازتر است. شما می توانید برای بخشی از خانه، رنگ های چوبی و برای بخشی دیگر از رنگ های متفاوت استفاده کنید. مثلاً برای بخشی که آینه کنسول را می گذارید، ترکیب سفید و رنگی دیگر مثل آبی ناوی یا طوسی را به کار ببرید.

مدل آینه کنسول مدرن، می تواند با آینه یا بدون آینه باشد. میز کنسول بدون آینه از ترندهای دکوراسیون است که می توان آن را با وسایل مختلف به کار برد. این میز کنسول ها را به همراه تابلوهای مدرنی که بالای آن و روی دیوار نصب می شوند، دیزاین می کنند.

گاهی اوقات این میز کنسول را با لوازم دکوری مانند گلدان یا استند گلدان که روی میز قرار می دهند یا روی دیوار نصب می کنند به کار می برند.

چیدمان آینه کنسول زیبا در پذیرایی

یکی از ایده آل ترین نقاط برای قرار دادن آینه کنسول، سالن پذیرایی است. شما می توانید آینه کنسول را هم در خود سالن پذیرایی و هم در نشیمن خانه بگذارید. تنها نکته ای که باید دقت کنید، وجود فضای کافی برای قرار دادن میز کنسول است.

1- آینه کنسول جدید و ساخت دیوار کانونی

اگر یک دیوار خالی در بخشی از پذیرایی دارید با توجه به چیدمان مبلمان، می توانید آینه کنسول را کنار همان دیوار بگذارید. این دیوار می تواند به دیوار اصلی و کانونی خانه شما تبدیل شود. در این صورت باید بقیه مبلمان را دور و روبروی دیوار آینه کنسول بچینید.  اگر دیوار کانونی دیگری مانند دیوار میز تلویزیون دارید، می توانید آینه کنسول را کنار دیوار فرعی دیگری بگذارید.

2- آینه کنسول جدید و میز ناهارخوری

یکی از دیوارهای عالی برای گذاشتن آینه کنسول، دیوار کنار میز ناهارخوری است. اگر در پذیرایی یا نشیمن خود میز ناهارخوری دارید، آینه کنسول را وسط این دیوار بگذارید. البته در این صورت، لبه آینه کنسول باید فاصله حداقل 70 سانتی متری با صندلی ها داشته باشد.

اگر دیوار مناسبی در پذیرایی یا نشیمن برای آینه کنسول جدید خود ندارید، بهتر است از این گزینه صرف نظر کنید. هیچ گاه آینه کنسول را در فضایی کوچک یا در مسیر رفت و آمد، قرار ندهید. چون با این کار زیبایی و ارزش آینه کنسول را از بین می برید.

چیدمان آینه کنسول در پذیرایی و میز ناهارخوری

 

3- چیدمان میز کنسول زیبا پشت مبل

با اینکه اکثراً آینه کنسول جدید را کنار دیوار می گذارند ولی می توان از میز کنسول در پشت مبلمان هم استفاده کرد. یکی از روش های جدید چیدمان خانه، گذاشتن یک میز کنسول مدرن، پشت مبل سه نفره و راحتی است. این میز کنسول به عنوان یک میز اضافه و کاربردی برای قرار دادن وسایل پذیرایی یا دکوری استفاده می شود.

این مدل میز کنسول ها باید مدرن و ساده باشد. میز کنسول پشت مبل را از هر جنس یا رنگی که با دکوراسیون ست باشد می توان انتخاب کرد.

نکته خیلی مهم در کاربرد میز کنسول پشت مبل، وجود فضای کافی برای رفت و آمد است. اگر سالن پذیرایی مربع شکل و با عرض زیادی دارید، می توانید به راحتی از این مدل چیدمان استفاده کنید.

چیدمان میز کنسول پشت مبل

 

4- چیدمان آینه کنسول جدید در راهروی ورودی

برای خانه هایی که راهروی ورودی خوب و بزرگی دارند، قرار دادن آینه کنسول از ایده های جذاب و عالی هست. مدل آینه کنسول هماهنگ با سبک دکوراسیون خانه انتخاب کنید و در راهرو بگذارید. محل قرارگیری آینه کنسول باید یا وسط راهرو یا در یک سوم ابتدایی و نزدیک در ورودی باشد.

اگر راهروی ورودی خیلی باریک و کم عرضی دارید، باید مدل آینه کنسول کم عرض انتخاب کنید. این مدل ها را می توانید با آینه یا بدون آینه استفاده کنید. راهروی کم عرض یعنی عرض راهرو کمتر از 1.2 متر باشد.

مزیت گذاشتن یک آینه کنسول زیبا در راهروی ورودی، استفاده از آینه آن و کشوهای میز کنسول برای وسایلی مثل کلید و یادداشت و … است. شما می توانید در کنار آینه کنسول، یک کمد یا آویز لباس هم سفارش دهید.

آینه کنسول ها در کنار یک کمد یا آویز، مکمل خوبی هستند و از وسایل مفید و لازم برای ورودی خانه هستند.

چیدمان آینه کنسول در راهروی ورودی

 

5- چیدمان آینه کنسول جدید در راهروی اتاق خواب

بعضی از خانه های ایرانی، دارای راهروی ورودی اتاق خواب هستند. این راهروها اکثراً خالی و بی استفاده بوده و به یک فضای پرت تبدیل شده اند. ولی شما می توانید با انتخاب یک مدل آینه کنسول شیک و جمع و جور، این راهرو را خیلی عالی دیزاین کنید.

اگر راهروی اتاق خواب شما، عرض کمتر از 110 سانتی متر دارد، می توانید از مدل های آینه کنسول زیبا و کم عرض انتخاب کنید. ولی در صورتی که عرضی بیشتر داشته باشد هر مدل آینه کنسول را که با سبک دکوراسیون خانه هماهنگ باشد به راحتی در آن قرار دهید.

 

چیدمان آینه کنسول جدید در اتاق خواب

یکی از کاربردی ترین روش های استفاده از آینه کنسول ها، قرار دادن آنها در اتاق خواب است. این مساله بیشتر برای آینه کنسول های مدرن و مینیمال صدق می کند.

ولی آینه کنسول کلاسیک را بهتر است فقط در اتاق خواب بزرگ و بالای15  متر گذاشت. مخصوصاً اگر آینه کنسول کلاسیک، خیلی پر منبت و پرکار باشد. در غیر این صورت، اتاق خواب شما خیلی شلوغ و کوچکتر دیده می شود.

1- آینه کنسول به جای میز آرایش

آینه کنسول جدید و مدرن را می توانید به عنوان دراور و میز آرایش در اتاق خواب بگذارید. البته این در صورتی هست که در اتاق دراور و میز آرایش نداشته باشید.

مدل آینه کنسول کشودار و مدرن خیلی خوب جایگزین دراور و میز آرایش می شود. آینه کنسول اتاق خواب را می توانید با چند تابلوی زیبا یا یک گلدان شیک دیزاین کنید.

2- آینه کنسول و دیوار کانونی اتاق

آینه کنسول مدرن می تواند با آینه یا بدون آینه در اتاق خواب به کار رود. این آینه کنسول می توان برای درست کردن یک دیوار کانونی در اتاق استفاده شود.

اگر یک دیوار با رنگ متفاوت یا کاغذ دیواری شده دارید، می توانید با آینه کنسول، آن را به دیوار اصلی اتاق تبدیل کنید. برای این کار آینه کنسول را وسط این دیوار بگذارید و کنار یا روی آن لوازم دکوری بگذارید.

آینه کنسولی که در اتاق خواب می گذارید نباید در مسیر عبور و مرور افراد باشد. آینه کنسول را نزدیک در اتاق یا کمد دیواری نگذارید. فضای جلوی آینه کنسول در اتاق باید حداقل 50 سانتی متر با وسایل دیگر فاصله داشته باشد.

چیدمان آینه کنسول جدید در سرویس و حمام

با اینکه کاربرد آینه کنسول در سرویس بهداشتی و حمام ایرانی خیلی معمول نیست. ولی در صورتی که ابعاد حمام یا سرویس بهداشتی شما بزرگ باشد، می توانید در بخشی از ورودی، یک آینه کنسول زیبا قرار دهید.

آینه کنسول کلاسیک یا مدرن یا سبک های دیگر را می توان در سرویس یا حمام بزرگ گذاشت. در صورتی که پایه های میز کنسول، فلزی یا پی وی سی باشد به راحتی می توانید آن را در سرویس یا حمام بگذارید.

البته این نکته را باید در نظر بگیرید که جدا بودن بخش خشک و تر در سرویس و حمام هم الزامی است. این مساله در حمام با تعبیه کابین های دوش که بخش تر را کاملاً جدا می کند انجام می شود. در سرویس بهداشتی هم انجام شیب بندی درست کف هر بخش، به جدا شدن فضای خشک و تر سرویس کمک می کند.

چیدمان آینه کنسول در سرویس حمام

 

دیزاین آینه کنسول زیبا

برای تزیین در کنار آینه کنسولی که در راهروی اتاق خواب می گذارید از نورپردازی سقفی، چراغ آویز یا آباژور های زیبا استفاده کنید. با نورپردازی درست و مناسب، آینه کنسول به نقطه کانونی راهرو تبدیل شده و جلوه ای زیبا پیدا می کند.

علاوه بر کاربرد آینه کنسول جدید، برای روح بخشیدن به راهروی ساده خود، از استند گلدان با گل های طبیعی غافل نشوید. گلدان های طبیعی را با استندهای دیواری، زمینی یا پایه گلدان در راهرو بگذارید.

جمع بندی

با خرید یک آینه کنسول جدید و شیک، می توانید بخش های مختلف خانه را دیزاین کنید. اگر آینه کنسول به صورت حرفه ای و متناسب با هر فضایی انتخاب شود، باعث زیباتر شدن خانه می شود.

در غیر این صورت فقط خانه را شلوغ می کند و دکوراسیون خانه را زشت نشان می دهد. یک آینه کنسول مدرن یا کلاسیک را می توانید در پذیرایی یا اتاق خواب بگذارید یا آن را بدون آینه به کار ببرید.

روی آینه کنسول ها را می توانید ساده نگه دارید یا با اکسسوری های زیبایی تزیین کنید. انتخاب این لوازم دکوری با توجه به مدل و رنگ سایر دکوراسیون انجام می شود. امیدوارم با خواندن این مطلب، به راحتی آینه کنسول زیبای خود را انتخاب و چیدمان کنید. اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد خرید و چیدمان آینه کنسول دارید، ما خوشحال می شویم راهنمایی تان کنیم. میتوانید در اینستاگرام آقای میز هم با ما در ارتباط باشید.

2 دیدگاه در “چطور آینه کنسول جذاب و جدید را چیدمان کنیم؟

 1. آواتار شهره حیدری شهره حیدری گفت:

  فوق العاده مطلب متفاوتی بود ممنونم اطلاعات مفیدی که درباره نحوه چیدمان آینه کنسول در منزل توضیح دادید کمکم کرد بهترین انتخاب و دیزاین آینه و کنسول داشته باشم.

  1. آواتار آقای میز آقای میز گفت:

   از این که این مطلب برایتان مفید بود بسیار خوشحالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *